inkubátor pro agamky

Protože se nám inkubace prvních vajec nepovedla, rozhodli jsme se, že uděláme pro agamky vlastní inkubátor. Vybrali jsme si tzv. „mokrý inkubátor“.

Inkubátor je vyroben ze skříně menší staré lednice, kterou jsme sehnali ve sběrném dvoře. Z lednice jsme odstranili chladící zařízení a vzniklý prostor jsme zateplili polystyrénem. Tím jsme docílili dokonalého zateplení a lednička je již zajištěna proti kapání vody ze stropu. Nad ledničkou máme udělaný box z plechu ve kterém jsou všechny přístroje a ovládání.


Ledničku jsme museli pořádně umýt savem (vzadu chladící těleso)

Uvnitř jsou 2 topné kabely. Z nich je jeden pouze rezervní a (bude) napojen na záložní baterii, takže inkubátor je zajištěn pro případ vypnutí elektřiny. V inkubátoru je termostat a 2 teploměry. Jeden je na zjištění teploty substrátu a druhý na teplotu vzduchu uvnitř inkubátoru. Inkubátor má 3 poličky, takže je možné inkubovat 6-9 krabiček s vejci najednou.


Ve stříbrném boxu jsou vyřezané díry na jednotlivé přístroje
ledničku jsme znovu celou natřeli barvou vhodnou na radiátory

Na dně inkubátoru jsou plastové krabice naplněné vodou, které zajišťují vlhkost. Krabice je nutné cca 14 dní před líhnutím zakrýt silonkou, aby se zvědavé agamky neutopily. Jednu krabičku s vodou a  injekční stříkačkou máme v poličce mezi vejci. Z této krabičky rosíme injekční stříkačkou vermikulit – dáváme pozor, abysme nepokapali vejce (nutné osušit papírovými kapesníčky).

Inkubátor zkusím tento týden vyfotit, až ho umyjeme a znovu přivrtáme úchytky, které jsme měli z plastu a popraskaly (nevydržely teploty).

Rozpis ceny:
0 kč lednička (+ pár kč za odvoz chladícího tělesa = kov)
0 kč plech
30 kč drátěné poličky
20 kč úchytky na topný kabel
20 kč vruty
160 kč 2ks topné kabely (po domácku dělanýho)
500 kč termostat
200 kč prodlužovací kabel, konektor na sítový kabel,  doutnavky (světýlka), tlačítko, pojistka apod.
0 kč barva na radiátory
0 kč digitální teploměr
—————–
CELKEM   930 Kč

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.